СВАТОВО



Сватово - общественно-информационный портал города

Международная Ассоциация сайтов городов

 

вернуться на главную страницу сайта












Фото-галерея

Форум

Новости

Статьи

История

Природа

Архитектура




Урок – змагання
з рідної мови 3 клас

Щоб вчитися було цікаво

Закріплення правопису слів з ненаголошеними [е], [и] в корені слів

     Тема. Закріплення правопису слів з ненаголошеними голосними [е], [и] в корені слів.

     Мета. Формувати в учнів уміння грамотно писати слова з ненаголошеними голосними [е], [и] в корені, закріплювати вміння застосовувати на практиці це правило; вчити знаходити перевірні слова серед ряду споріднених або під час зміни форми слова; розвивати вміння зіставляти мовні явища, порівнювати їх, робити висновки; розвивати мову, увагу, логічне мислення; збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати любов до рідного слова, інтерес до вивчення рідної мови.

     Обладнання: опорні схеми, ілюстративний матеріал, словникові слова в ребусах, фішки.

Хід уроку

І. Організація класу

     Сьогодні проведемо гру-змагання. За кожну правильну відповідь учень кладе собі фішку. Виграє той, у кого більше фішок. Визначимо рефлексію на початку уроку.

      - Пам’ятайте: від того, як ви працюватимете будуть залежати і ваші оцінки. Бажаю всім успіху!

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

     1. Перевірка домашнього завдання.

Один учень пояснює виконання вправи, інші – перевіряють виконання цієї вправи у своїх зошитах. Учні, які вірно виконали вправу, отримують фішки.

     2. Розминка. (Кросворд).

1.Закінчення

2. Префікс

3. Синоніми

4. Голосні

5. Речення

 

1. Змінна частина слова.

2. Словотворча частина слова, яка стоїть перед коренем і служить для зв’язку слів у реченні.

3. Слова, близькі за значенням.

4. Звуки бувають приголосні та … ?

5. Слова, об’єднані за змістом, і виражають закінчену думку.

- Яке слово отримали у виділених клітинках? (Земля).

- Як його треба писати? (З ненаголошеним голосним [е] ).

- А чому?

     За кожну правильну відповідь учні отримували фішки. Ведемо підрахунок фішок у кожного учня. Визначаємо лідера.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

      Наш урок присвячений написанню слів з ненаголошеними голосними [е], [и]. Поговоримо ми з вами про перевірні слова, а також пригадаємо словникові слова. То ж змагання продовжується!

ІV. Закріплення правопису слів з ненаголошеними голосними [е], [и] в корені слів.

     1. Роботу в зошитах почнемо з каліграфічної хвилинки. За охайне виконання письмової роботи теж отримаєте фішки в кінці уроку. Будьте уважними!

Ел ел ля мл Земля

- Скільки складів у слові земля?

- Скільки звуків?

- Поставте наголос у цьому слові.

- Виділіть закінчення, основу, корінь.

- Визначте ненаголошений голосний.

- Доберіть перевірне слово.

- Складіть речення зі словом земля. (Краще речення записуємо на дошці і в зошитах).

2. Словниковий диктант

    (Читаю загадки, діти записують тільки слова – відгадки).

 Грамоти не знаю,

 А цілий рік пишу. (Перо)

Лід на річках,

Сніг на полях,

Віхола гуляє,

Коли це буває? (Зимою)

У темнім лісі проживає,

Гарний хвіст пухнастий має,

Їй на місці не сидиться,

А як звуть її? (Лисиця)

Всі ми в сі в шапочках – брилях ,

Заховалися в кущах. (Гриби)

Ніхто їх не лякає,

 А вони тремтять. (Листочки)

Хто на зиму роздягається,

А на літо одягається? (Дерева)

Кольорове коромисло

Через річку повисло. (Веселка)

   Завдання:

 - Поставити наголос у відгадках.

- Виділити ненаголошені [е], [и] в корені.

- Зробити звуко-буквенний аналіз слова зимою.

Перевірка диктанту. Визначення правила, яким користувалися.

- Знайдіть у диктанті слово, в якому звуків більше, ніж букв.

3. Колективна робота

     а) На дошці в хаотичному порядку виставлені малюнки предметів, у назвах яких є ненаголошені голосні [е], [и].

Завдання:

     Дібрати до слів першої колонки малюнки і записати словосполучення:

Слова: невеличкі, сердитий, веселий, велике, широке.

Малюнки:  крило, пеньки , озеро,  рибалка, шишкар.

( Невеличкі пеньки, сердитий рибалка, веселий шишкар, велике крило, широке озеро ).

б). Скласти речення з одним словосполученням (усно)

4. Робота зі словниковими словами.

- Існують слова, які ми не можемо перевірити. Наведіть приклади таких слів.

 - Пригадайте, що треба робити в такому разі?

а) Робота з ребусами

б) Записати з пам’яті слова, які потрібно запам’ятати.

 Перевірка роботи. Підрахунок фішок.

Фізкультхвилинка

5. Вправляння у складанні речень - Правильно з’єднати частини речення, вставити пропущені букви.

1). Усі люди називаються на планеті З..мля

2) Це тому, що ми живемо куля

3) Земля – це велетенська краю до краю З..млі

4) Ніч прослалася від з.. млянами

6.Поетична хвилинка.

     Переставити рядки так, щоб вийшов вірш.

І цілий день милується І тішиться собою. Вербичка невеличка Схилилась над водою.

Завдання (диференційоване):

- Записати складений вірш у зошити, підкреслити ненаголошені [е], [и].

-  Записати перші два рядки, визначити граматичну основу.

7.Самостійна робота (диференційована).

Записати слова з картки, вставити пропущені літери

1) В..рба, кр..ло, ст…пи, оз..ро, с..ло, з..ма, д..ктант, л..мон.

2). Л..сток, ст…мніло, в..шневий, к..слиця, в..село, оч..рет, дят..л, ап..льсин.

3). Сл..вовий, ст…бло, с..стра, д..мок, кл..новий, т..хесенько, в..ресень, м..даль.

Фронтальна перевірка. Отримання фішок.

V. Логічні ланцюжки

     а) Знайти зайве слово:

 Вода, село, пень, гора, кора.

Син, синок, синій, синівський.

Зерно, кити, стебло, весна, листок, липа.

      б). Доповнити прислів’я. Вставити пропущені літери (кожен учень має картку, на якій написано завдання)

1. Вік ж..ви - ...   (вік учись)

 2. Не п..ром пишуть, а ...  ( розумом).

3. Не нагнувшись, ... (гр...ба не знайдеш), 

4. Слово – не горобець, ....  (вил...тить, не піймаєш).

5. Від т..плого слова і ... (лід розм...рзає)

Взаємоперевірка. Обмін картками.

VI. Домашнє завдання. (Диференційовано)

     Вправа 151 або вправа 152 (учні читають завдання до вправ. В щоденники за бажанням записують одну із вправ)

VIІ. Підсумок уроку

- Що нового дізналися на уроці?

- Чого навчилися?

- Який вид роботи сподобався?

- Оцініть свою роботу на уроці з урахуванням одержаних фішок.

 - Визначте рефлексію в кінці уроку

(Учні отримують бали стосовно фішок)

Підготувала вчитель: Ширкова Світлана Анатоліївна


вернуться на страницу РАЙОНО

обсудить на форуме                перейти на страницу "статьи"                Новости              Объявления




 

вернуться на главную страницу сайта

  Статистика сайта
Авторское право © 2007 - 2024 svatovo.ws - Все права защищены, Копирование материалов разрешено только с видимой ссылкой на источник: http://svatovo.ws