|
Комунальний дошкільний навчальний заклад «Світлячок» Райгордської сільської ради Сватівського району Луганської області Завідувач Ширкова Світлана Анатоліївна Вихователь: Таран Лідія Василівна Конспект інтегрованого заняття зі старшими дошкільниками з національно-патріотичного виховання Край моєї втіхи, української красиМета: узагальнити знання дітей про різноманітність природи рідного краю, формувати патріотичні почуття; вчити виразно, інтонаційно декламувати вірші; розвивати естетичне сприйняття, зв’язне мовлення, креативне мислення, образну пам’ять, моторику, увагу та уяву; виховувати почуття любові до рідного краю, любов до природи, бережливе відношення до неї. Словник: Батьківщина, батьківщина, рідний край, рідна земля Обладнання: ІКТ (комп’ютер, проектор), слайдова презентація з фотознімками екскурсій, наочність «Наша Батьківщина - Україна», віночок, вишитий рушник, портрет Т.Г. Шевченка, музичний матеріал: аудіозаписи «Спів соловейка», «А у нас синє небо і сонце» (вик. Андрій Князь), «Діти України» (вик. Світлана Весна), фонограми пісень «Дівчина-україночка», «Рідна земле», «Маленький козак», вірші про Україну, рідний край. Для практичної діяльності: аркуш паперу з контуром мапи України, муліне жовтого та блакитного кольорів, папір для квіллінгу, фотознімки дітей, ножиці, клей, пензлики, серветки Попередня робота: - знайомство з мапою України, державними та народними символами, різноманітністю природи України; - вивчення різноманітності природи рідного краю (екскурсії до лісу, луки, поля, квітників) - розучування пісень про Україну, рідний край, народних ігор, віршів українських поетів. Хід заняття: І. Моя країна – Україна, Райгородка-рідний край Слайд 2 Лунає аудіозапис «Спів соловейка» Вихователь: Дітки, сьогодні я хочу вас запросити на прогулянку до королівства природи рідного краю. Прислухайтесь! Чуєте? Це співає соловейко. Він не може жити без пісні так, як і людина без рідної домівки, без Батьківщини. Вихователь: Скажіть, будь ласка, як називається наша Батьківщина? А село в якому ми живемо? (відповіді: Наша Батьківщина зветься Україна; ми живемо у селі Райгородка) Лунає аудіозапис «А у нас синє небо і сонце» (вик. Андрій Князь) Вихователь: Україна – це наша Батьківщина, з неозорими морями, повноводними ріками, високими горами, лісами, великими містами і мальовничими селами. А наша батьківщина – це наше рідне село Райгородка, в якому ми народилися і живемо разом з татом і мамою, друзями, сусідами. Це стежинка, якою щодня ви крокуєте до дитсадочка, це різнобарвні квіти і ще багато-багато цікавого. Давайте згадаємо разом! Мозковий штурм «Моє рідне село» Вихователь розпочинає речення, а діти мають логічно завершити його. - У Райгородці дошкільнята отримують дошкільну освіту в ... (дитсадочку) - Діти шкільного віку навчаються …(у школі) - Місце, де можна почитати книги, переглянути мультфільми (бібліотека) - Пам’ятні місця села Райгородки (братська могила та пам’ятник загиблим воїнам-односельцям) - У селі росте багато дерев, квітів, отже село Райгородка ... (красиве, зелене, квітуче) - Наше село найкраще, тому, що … ( ми тут народилися і живемо, це наш рідний край) Вихователь. Молодці, дітки, гарно знаєте своє рідне село. Ми багато подорожували екологічною стежиною рідного краю, милувалися природою. Тож давайте згадаємо наші прогулянки до куточків милування королівства природи, а потім разом спробуємо відтворити на папері її красу. А допоможуть нам фотоколлаж та барвистий віночок, який супроводжував нас в усіх прогулянках. Готові? Слайд 3,4 Вихователь: ( передає віночок по колу, у кого з дівчаток залишиться, та і одягає його на голівку): Нас веди, веди, віночок, З дитсадочка на горбочок. За тобою ми підемо І на поле попадемо Дитина Моя Україна – Широкі простори Поля і левади, Моря і гори. Вихователь: Віночок нас привів до мальовничого куточка нашого краю – поля. А чи були ви, дітки, уважними, під час нашої прогулянки? Мозковий штурм «Пригадай і вірну відповідь дай» Вихователь: Яке поле ми відвідали? (пшеничне) Вихователь: А чи було там вже колосся (Так) Вихователь: Яка квітка прикрашала галявину? (мак) Слайд 5 Вихователь. Дітки, як зернятко маку могло потрапити сюди? (відповіді: зернятко принесли пташки або вітер). Вихователь: Подорожуємо далі! (передає віночок по колу, у кого з дівчаток залишиться, та і одягає його на голівку) Слайд 6 Нас веди, веди, віночок, Через поле на горбочок. За тобою ми підемо І в лісочок попадемо Вихователь: Захоплюючою була подорож до лісу. А чи не забули чим багата лісова скарбниця? Гра «Так чи ні?» Вихователь. Чи ростуть у лісі дуби, клени,? (так) Вихователь: А жоржини? (ні) Вихователь: Чи ростуть гриби у лісі? (так) Вихователь: кавуни і дині? (ні) Вихователь: Чули ми там спів солов’я? (так) Вихователь: А півник нам співав пісні? (ні) Вихователь: Молодці! Дітки, а яка пора року іде за весною, чим вона приваблює? Слайд 7 Дитина Навколо квітнуть квіти Зеленіють в лісі віти.. Все барвисте, молоде, За весною літо йде.. Вихователь: Молодці! (передає віночок по колу, у кого з дівчаток залишиться, та і одягає його на голівку) Слайд 8 Нас веди, веди, віночок, Через поле на горбочок, За тобою ми підемо І на луки попадемо Вихователь: Дітки, яка лікарська рослина здивувала нас своїм велетенським листям на луці? (подорожник) Слайд 9 Вихователь. З яких квітів вчилися плести віночок? Слайд 10,11,12 Вихователь. Яка квітка росте у полі й на квітнику? Слайд 13 Вихователь. (привертає увагу дітей до мапи «Наша Батьківщина - Україна», державних символів, портрета Т.Г.Шевченка). Ми українці і мова наша українська. Це мова великого українського письменника Тараса Григоровича Шевченка. Вихователь. Діти, які державні символи має Україна? (Діти називають і показують на наочності Державний прапор, Державний герб, гімн) Вихователь. (Бере до рук вишитий рушник). Український народ також має свої національні символи, підкажіть, які? Діти: (віночок, рушник, національний одяг, калина, мак). Слайд 14 Вихователь: Ми повинні поважати державні та національні символи, гордо нести звання українця, шанувати героїв України. Слайд 15, 16 (у виконанні учасників районного конкурсу – огляду «Таланти Сватівщини» лунає пісня «Дівчина - україночка» Слайд 17 Вихователь: Подорожуючи луками яких комах ми там зустріли? (жучків, мурашок, метеликів, бджілок) Вихователь: Як хотіли привернути до себе увагу комах? Дитина. По зеленому лужку Охоче мандрували Різнотрав’ям милувались, А ще в ігри грали Слайд 18 Вихователь: Яку гру розучили? («На зеленому лужку метелики літають..») Вихователь: А які ігри пригадали та в них з захопленням пограли? Слайд 19 Діти: ми грали в ігри «Бджілко, бджілко, де літала?», «Жучок-павучок» і зараз хочемо пограти Вихователь: Бажаєте в гру пограти, то граємо! Слайд 20 Вихователь: Бачу, приємні спогади у ваших маленьких сердечках залишили наші прогулянки до королівства природи. То ж давайте згадаємо закони природи. Яких правил будете дотримуватися під час прогулянок? Дитина Метелика ловити я стану, Хай для квіток, краси живе! Дитина Квіти польові не стану рвати, Краще фотознімки я зроблю! Дитина Я не ображу джмелика, ні бджілку, Ні мурашку, ні травинку, Бо кривдити природу – гріх! Берегти її я закликаю всіх! Слайд 21,22 Вихователь: Український народ мудрий та творчий. Ним складено багато загадок, мирилок, казок, віршів, пісень, прислів’їв та приказок. Як розумієте прислів’я: «Та земля мила, де мати народила»? (Кращою є та земля, де ми народилися.) Слайд 23 Дитина Ліс і горбочки Квіти і гай – Моя Райгородка- Справжнісінький рай! Слайд 24 Вихователь: Тож давайте всі разом заспіваємо нашу улюблену пісню «Рідна земле» Слайд 25 Вихователь. А це прислів’я прошу пояснити хлопчиків: - Козацькому роду нема переводу (Діти: козаки- це мужні воїни, які захищають нашу країну від ворогів.) Вихователь. Козаки були не тільки безстрашними захисниками, а й чудовими танцюристами та голосистими співаками. Наші хлопчики вже змалку мріють стати справжніми козаками щоб захищати рідну Батьківщину. З бадьорою піснею «Маленький козак» дебютували на районному конкурсі-фестивалі «Таланти Сватівщини». Давайте послухаємо! (У виконанні хлопчиків лунає пісня «Я маленький козак») Вихователь: Подорож підходить до кінця, пора повертатися до дитсадочка (передає віночок по колу, у кого з дівчаток залишиться, та і одягає його на голівку) Нас веди, веди, віночок, Через поле і лісочок. За тобою ми підемо В дитсадочок попадемо. ІІ. Декоративно-прикладна діяльність «Край моєї втіхи, української краси!» Слайд 26 Вихователь: (привертає увагу дітей до аркушу паперу з контуром мапи України). Дітки, ви ще маленькі, але ваші сердечка вже наповнені любов’ю до Батьківщини. v Наша країна – Україна, а ми українці. Візьмемо, муліне жовтого та блакитного кольорів, ножиці, клей. «Затонуємо» мапу жовто-блакитним кольором, показавши, що це Україна. Для цього приклеїмо муліне відповідних кольорів на аркуші по контуру мапи. v Україна – єдина країна. Обведемо кордон України нитками (муліне) жовтого та блакитного кольорів, тим самим покажемо єдність і цілісність нашої держави. Слайд 27 v Квіти – окраса нашої країни. Виготовимо з ниток жотого і блакитного кольорів квіти та приклеїмо їх вздовж мапи. Прикрасимо аркуш візерунками з квіллінгу. Слайд 28 v «Діти України – квіти України» - співає українська співачка Світлана Весна. То ж розмістимо біля квіточок ваші фотознімки, як авторів роботи. Вихователь Молодці, дітки, гарно попрацювали! Ми зобразили нашу Батьківщину квітучою, з веселими дитячими посмішками. Вам подобається? Дівчинка: Я закохана в село і дитсадок, В поле, луки, квіти і лісок… Це край моєї втіхи і краси – З гордістю кажу я всім! ІІІ. Підсумок заняття Рефлексія: - Підійдіть до столу і кожен візьміть той смайлик, який відображає ваш настрій після заняття Вихователь. Ви щасливі діти, бо народилися і зростаєте у рідному краї, пізнаєте його природу. Над нами чисте блакитне небо, лагідно світить сонечко, зеленіють дерева і трави, милують око прекрасні квіти. Хоч ви ще і маленькі, та пам’ятайте, що ви – українці, невід’ємна частинка великого українського народу. А Україна – наша Батьківщина і вона – єдина! Тож бережіть її природну скарбницю і вона вам обов’язково віддячить красою!
Якщо вам сподобалась ця інформація, то поділіться нею з друзями:
|
|
© Райгородська сільська рада 2012 - 2024 Розробка, дизайн, супроводження - "Суспільно-інформаційний портал міста Сватове"
Усі права захищено.
При будь-якому копіюванні матеріалів з сайту, активне гіперпосилання на джерело (http://svatovo.ws/raygorodsk/svitlyachok/) є обов'язковим!